Kotka norweska leśna CH Bella Leśne Futrzaki*PL

Bella to pierwsza kotka norweska leśna, która pojawiła się w naszej hodowli. Urzekła nas jej niezwykle charakterystyczna, norweska uroda. Znakomity profil, śliczne uszy oraz cudowne, długie futro z pięknym, tygrysim umaszczeniem wykończonym białymi akcentami na łapkach i pod bródką.

20_09_2015 (2)

Podobnie jak urzekająco piękna jest uroda naszej norweskiej dziewczynki, tak samo niezwykły jest jej charakter. Od pierwszego spotkania w hodowli Leśne Futrzaki*PL Bella urzekła nas swoją towarzyskością i niezwykle przyjaznym usposobieniem. Od razu wiedzieliśmy, że nasze rozważania, czy pod nasz dach przygarnąć kocura – kastrata z którym będziemy jeździć na wystawy czy założyć hodowlę kotów się skończyły. Decyzja była szybka. Bella będzie naszą kotką hodowlaną, pierwszą kotką norweską leśną mieszkającą w hodowli z Ogrodu Lorien*PL. Dziś wiemy, że był to naprawdę doskonały wybór. Bella wyrosła na piękną i dostojną królową naszego domu. 15 lutego 2014 roku Bella została mamą pierwszego miotu urodzonego w naszej hodowli kotów. Od pierwszych chwil dzielnie radziła sobie z obowiązkami nowej mamy. Dzięki temu my mogliśmy spać spokojnie, ponieważ  wiedzieliśmy, że Bella w doskonały sposób opiekuje się małymi kotkami norweskim leśnymi i cierpliwie znosi ich wybryki. Jej trudy i czas poświęcony nad opieką nad maluchami został wynagrodzony szybciej niż mogliśmy przypuszczać. 21 i 22 czerwca 2014 na wystawie kotów w Płocku miot A został dwukrotnie wybrany najlepszym miotem Best In Show kategorii 2. Wszyscy sędziowie głosowali na nasze kociaki, a konkurencja była silna 😉

W naszej hodowli Bella uwielbia całymi dniami wylegiwać się w najwyższych punktach Ogrodu i z dystansu obserwować swoje leśne królestwo. W chwilach wolnych od odpoczynku i podziwiania otaczającego ją świata, Bella uwielbia pieścić i bawić się z nami oraz rozrabiać z innymi kotami mieszkającymi w naszej hodowli kotów norweskich leśnych.

 CH BELLA LEŚNE FUTRZAKI*PL
Data urodzenia17.09.2012
KolorNFO n 09 23 - czarna z białym pręgowana tygrysio
FIV/FeLVNegative
GSDIVN/N
HCMNormal (2.08.2014)
PK DeficiencyN/N
MiotyA, E

 Rodowód kotki norweskiej leśnej CH Bella Leśne Futrzaki*PL:

Rodowód kotki hodowlanej Bella Leśne Futrzaki*PL

Wszystkie zdjęcia kotów w  powyższym rodowodzie pochodzą ze stron www właścicieli przodków Belli Leśne Futrzaki*PL

Osiągnięcia wystawowe CH Bella Leśne Futrzaki*PL:

DATAORGANIZATOROCENASĘDZIA
14.09.2013Warszawa SMK JedynkaEx1(2), CACMrs. Tatiana Boiko, UA
15.09.2013 Warszawa SMK JedynkaEx1(2), CACMr. Cristian Federico Sandon, IT
21.06.2014Płock No ProblemEx1, CACMrs. Hanne Sofie Sneum, DK
22.06.2014Płock No ProblemEx1, CACIBMr. Steven Jones, NO
26.08.2015Cat Club BydgoszczEx1, CACIB, NOM BISMr. Marek Chadaj

Galeria:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszej ślicznej dziewczynki Belli.