Hodowla kotów norweskich leśnych Z Ogrodu Lorien*PL

Wszystko zaczęło się 1 listopada 2011 roku. Tego właśnie dnia, widząc naszego Emisia po dwóch dniach samotności podjęliśmy decyzję, że w domu musi być drugi kot. Wtedy też przygarnęliśmy pod nasz dach cudownego i wielkiego dachowca Kotała. Jednak cały czas myśleliśmy o tym, żeby w naszym domu zamieszkał kot norweski leśny. Ta wyjątkowa rasa urzekła nas od pierwszego wejrzenia. Potężne, dumne koty z bystrym spojrzeniem i niesamowitą ekspresją. Jednak decyzja o tym, że w naszym domu będzie hodowla kotów norweskich leśnych przyszła z czasem, po wielu namysłach.

Kotki Z Ogrodu Lorien*PL

Obecnie mieszkają z nami 4 kotki norweskie leśne: Bella, Celesta, Emma które przyjechały do nas z Warszawskiej hodowli kotów norweskich leśnych Leśne Futrzaki*PL oraz Axis urodzona w naszym pierwszym miocie.

Bella – pierwsza kotka norweska leśna w naszym domu

Długo zastanawialiśmy się nad tym, czy zdecydować się na kolejnego kocurka – kastrata czy może na hodowlę kotów. I wtedy, na początku grudnia 2012 roku zobaczyliśmy malutką, uroczą koteczkę norweską leśną o imieniu Bella Leśne Futrzaki*PL. Decyzja była natychmiastowa, nasza przyszłość to hodowla kotów norweskich leśnych! Mimo paskudnej pogody, 9 grudnia pojechaliśmy do Moniki i Darka Terpiłowskich odwiedzić Bellę i jej rodzeństwo mieszkające w hodowli Leśne Futrzaki*PL. Wizyta w hodowli pozwoliła nam lepiej poznać tę wspaniałą rasę kotów oraz naszą małą kruszynkę Bellusię, która od pierwszego spotkania nawiązała niezwykłą więź przyjaźni z Niną. 29 stycznia 2013 roku przywieźliśmy Bellusię do Łodzi. Mała od razu dogadała się z naszymi chłopakami. Dzięki Belli zyskaliśmy też trójkę nowych przyjaciół na których zawsze możemy liczyć: Monikę, jej męża Darka oraz mamę Moniki Krysię.

Kotka norweska leśna Bella w domu, którym jest hodowla kotów norweskich leśnych Z Ogrodu Lorien*PL

Belle Leśne Futrzaki*PL

Celesta – cudowna szylkretowa jedynaczka

Celesta Leśne Futrzaki*PL to nasza kolejna kotka pochodząca z hodowli Leśne Futrzaki*PL. Przyszła na świat 7 kwietnia 2013 roku i miała aż 6 braci. Darek, mąż Monik od początku otoczył ją opieką i czułością, dzięki czemu wyrosła z niej niezwykle oddana, czuła i wrażliwa kotka. Podglądaliśmy ją od jej pierwszych dni, czujnie obserwowaliśmy jak rośnie, aż w końcu zdecydowaliśmy, że Celesta powinna zamieszkać z nami. 28 lipca 2013 roku pojechaliśmy do Moniki poznać Celestę, a ona od razu zawładnęła naszym sercem. Delikatna, filigranowa norweska dziewczynka subtelnie stawiająca swoje puszyste łapki, z zaciekawieniem obserwująca otaczający ją świat i mrucząca przy najdelikatniejszym dotknięciu.

Kotka norweska leśna Bella w domu, którym jest hodowla kotów norweskich leśnych Z Ogrodu Lorien*PL

Celesta Leśne Futrzaki*PL

Emma – świąteczna niespodzianka

Po tym jak zamieszkała z nami Celesta myśleliśmy, że nasza hodowla kotów norweskich leśnych jest już pełna. 20 grudnia 2013 roku przekonaliśmy się o tym, w jak wielkim jesteśmy błędzie. Tego dnia obieraliśmy Bellę z kilkudniowej randki z Garethem mieszkającym w hodowli kotów norweskich leśnych Leśne Marzenie*PL. Przy okazji postanowiliśmy odwiedzić naszych przyjaciół w hodowli Leśne Futrzaki*PL i poznać miot E. Jako pierwsza przybiegła do nas Emma i od razu dała do zrozumienia, że chce mieszkać z nami. Mruczała, obcierała się o nogi i cały czas domagała się pieszczot. Tuż przed nowym rokiem zdecydowaliśmy, że Emisia zamieszka z nami. Tydzień przed przyjściem na świat miotu A Emma pojawiła się w naszej hodowli kotów norweskich leśnych stając się naszą najbardziej rozmruczaną kotką norweską leśną.

Kotka norweska leśna Bella w domu, którym jest hodowla kotów norweskich leśnych Z Ogrodu Lorien*PL

Emma Leśne Futrzaki*PL

Skąd wzięła się nazwa hodowli?

Inspiracją która pomogła nam znaleźć nazwę dla naszej hodowli było uniwersum Śródziemna, a dokładniej najpiękniejsze, pełne magii i niezwykłości, ogrody w całej Ardzie (Ziemi).

Ważne Informacje!

Poniżej przedstawiamy kilka bardzo istotnych informacji na temat naszej hodowli kotów norweskich leśnych Z Ogrodu Lorien*PL

Do jakich należymy?

Nasza hodowla jest zarejestrowana w Elitarnym Klubie Kota Rasowego, będącym członkiem Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia zrzeszającej polskie kluby i stowarzyszenia felinologiczne. Felis Polonia działa pod patronatem Federation Internationale Feline, która jest największą i najbardziej prestiżową organizacją zrzeszającą miłośników kotów na całym świecie.

Warunki kupna kota

Kocięta opuszczają hodowlę kotów norweskich leśnych w wieku ponad 3 miesięcy. Przed przeprowadzką do nowego domu są:

  • dwukrotnie zaszczepione
  • kilkakrotnie odrobaczone
  • zachipowane

W momencie opuszczenia hodowli maluchy otrzymują książeczkę zdrowia, a także rodowód potwierdzający ich pochodzenie. Dodatkowo, jeżeli maluch nie będzie kotem hodowlanym, przed opuszczeniem naszego domu zostanie wysterylizowany. Szczegółowe informacje na temat kupna kota norweskiego leśnego z naszej hodowli znajdują się w zakładce Warunki Kupna. Nie sprzedajemy kotów bez rodowodu, natomiast hodowlane koty norweskie leśne sprzedajemy tylko do legalnie działających, zarejestrowanych hodowli! 

Gdzie jest Ogród Lorien?

Nasza hodowla kotów norweskich leśnych mieści się w samym centrum Polski, w Łodzi. Dzięki temu, każdy, niezależnie od tego w którym miejscu Polski czy świata mieszka, może łatwo i szybko dojechać do naszej hodowli, albowiem tuż pod Łodzią krzyżuje autostrada A1 i A2. Pamiętajcie o tym, że najlepszy i najpiękniejszy kot norweski leśny z miasta Łodzi pochodzi 🙂