Kupno kota norweskiego leśnego

Kupno kota norweskiego leśnego to decyzja na 15 – 20 lat. Pod żadnym pozorem nie należy podejmować jej pod wpływem impulsu i chwili. Musi to być decyzja przemyślana i rozważna. 

Warunki kupna kota norweskiego leśnego

Kocięta norweskie leśne opuszczają naszą hodowlę nie wcześniej niż po ukończeniu 16 tygodni. Dopiero wtedy są w pełni samodzielnie i gotowe do życia bez mamy. Przed opuszczeniem hodowli każdy kociak jest dwukrotnie szczepiony, wielokrotnie odrobaczony (lub przebadany PCR pod kątem pasożytów) oraz zaczipowany, a także zarejestrowany w bazie Safe Animal. Kocięta bez praw hodowlanych są kastrowane, zanim opuszczą nasz dom. Wszystkie kociaki otrzymują wyprawkę, książeczkę zdrowia oraz rodowód wydany przez Felis Polonia (FIFe, WCC). Bardzo zależy nam na tym, by nasze kociaki trafiły do dobrych domów, oczekujemy też, że przyszli właściciele będą kontaktować się z nami. Zawsze z chęcią obejrzymy zdjęcia i wysłuchamy opowieści. Od siebie dajemy pomoc i dobrą radę niezależnie od pory dnia czy nocy.

Hodowla kotów norweskich leśnych Z Ogrodu Lorien*PL nie sprzedaje kociąt bez rodowodów. Nie sprzedajemy również kociąt hodowlanych do hodowli niezrzeszonych w WCC. Wszystkie kocięta niehodowlane opuszczają nasz dom po kastracji.

Poznaj swojego przyszłego przyjaciela!

Przed kupnem kota norweskiego leśnego warto się poznać. Dlatego też będziemy bardzo ucieszeni, jeżeli nowi właściciele odwiedzą nas co najmniej raz przed odbiorem zwierzaka z naszego domu. Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić, czy dobrze dogadujecie się z wybranym przez Was kociakiem. Ponadto zobaczycie, w jakich warunkach wychowują się kocięta, poznacie nas i nasze koty. My również będziemy mieć wtedy szansę poznać Was i przekonać się, że powierzamy naszego ukochanego kociaka w odpowiedzialne ręce 🙂

Cena kota norweskiego leśnego

Cena kota norweskiego leśnego z naszej hodowli jest ustalana indywidualnie dla każdego malucha. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby nasz mały norweg trafił do dobrego i kochającego domu. Prosimy, pamiętajcie, że kot to nie zabawka, a stworzenie pełne emocji i uczuć, kochające i czujące tak jak człowiek. Dlatego niech kupno kota norweskiego leśnego będzie decyzją przemyślaną i rozsądną. Nie kupujcie kota jako prezentu bożonarodzeniowego dla dziecka. Serce kota nie zniesie rozstania z osobą, do której się przywiązało i którą pokochało!

Zastrzegamy sobie prawo do podjęcia decyzji, do kogo trafią nasze kociaki. Dlatego w przypadku rezerwacji nieistotna jest kolejność zgłoszeń. Przede wszystkim zależy nam na szczęściu naszych kociąt w nowych domach. Z nowymi właścicielami naszych kociąt nawiązujemy relację opartą na zaufaniu, wzajemnym szacunku i wspólnej pasji. Zawsze chcemy dobrze poznać potencjalnych opiekunów, dlatego przy pierwszy kontakcie z nami napisz lub opowiedz coś o sobie. Wspomnij o swoich doświadczeniach z kotami, powiedz nam, jakie masz oczekiwania wobec kota. Zastanów się, czy będziesz w stanie spełnić jego potrzeby.

My chcielibyśmy, żeby nowi właściciele byli odpowiedzialni. Zwracamy uwagę na to, czy w nowym domu kociak będzie miał dostęp do zabezpieczonego balkonu/tarasu/ogrodu. Nasze kocięta nie mogą być kotami wychodzącymi. Koty norweskie leśne nie są predysponowane do życia w lesie. Owszem, takie jest ich pochodzenie, takie mają korzenie, ale lata hodowli i życia z człowiekiem sprawiły, że naszym kociakom do szczęścia nie są potrzebne samodzielne spacery po okolicy. Łóżko właściciela, odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w domu i interakcja z człowiekiem zaspokajają potrzeby każdego kota, norwega również.

Kupno kota norweskiego leśnego - poznaj swojego przyszłego przyjaciela.

Absolut Z Ogrodu Lorien*PL i Kotał