O nas – Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL

Nasza hodowla kotów norweskich leśnych to przede wszystkim pasja i miłość do kotów.

Nasza hodowla została założona na początku 2013 roku i był to dla nas kolejny krok w naszej miłości do kotów, które towarzyszą nam od dawna.

Dlaczego kot norweski leśny?

Kot norweski leśny został przez nas pokochany za niesamowity, dostojny i dziki wygląd oraz cudowny, pełen emocji i miłości charakter. Nasze norwegi to członkowie rodziny i najbliżsi przyjaciele.

Jak zaczęła się nasza przygoda z kotami norweskimi leśnymi?

Pierwszą kotką, która z nami zamieszkała była Bella. Koteczkę dostrzegliśmy kilka miesięcy wcześniej w hodowli Leśne Futrzaki*PL i od razu się w niej zakochaliśmy! Urzekła nas jej cudowna ekspresja i niezwykły urok zaszyty w zielonych, migdałowych oczach. Kilka miesięcy później dołączyły do nas jeszcze dwie hodowlane kotki norweskie leśne Celesta i Emma. Obydwie, podobnie jak Bella, przyszły na świat w hodowli Leśne Futrzaki*PL. Kolejnym krokiem były narodziny niezapomnianego miotu A – postanowiliśmy wtedy, że Axis niebieska pręgowana księżniczka zostanie z nami na zawsze. Po dwóch latach i przeprowadzce zdecydowaliśmy, że dołączy do naszego stadka Monte Christo Zwycięzca Troli*PL, nasz pierwszy hodowlany kocur. Oczywiście, pieczę nad całym „stadkiem” trzyma Kotał, kastrat dachowiec, który od samego początku jest dowódcą i tylko małym kociakom pozwala wchodzić sobie na głowę. Kotała przygarnęliśmy ze schroniska w 2011 roku.

Gdzie jesteśmy zarejestrowani?

Hodowla kotów norweskich leśnych Z Ogrodu Lorien*PL jest zarejestrowana w Elitarnym Klubie Kota Rasowegobędącym członkiem Felis Polonia, która działa pod patronatem Federation Internationale Feline. 

Wszystkie nasze koty hodowlane mają wielopokoleniowe, dokumentowane przez lata, rodowody.

Nasze kocięta norweskie leśne

Jeśli jesteście zainteresowani kociakiem norweskim leśnym z naszej hodowli:

Zapraszamy do zapoznania się z Warunkami kupna naszych kociąt norweskich leśnych.

Informacje na temat dostępnych kociąt norweskich leśnych znajdują się w zakładce „Mamy kocięta”.