O nas – Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL

Nasza hodowla kotów norweskich leśnych to przede wszystkim pasja i miłość do kotów.

Nasza hodowla została założona na początku 2013 roku i był to dla nas kolejny krok w naszej miłości do kotów, które towarzyszą nam od dawna.

Dlaczego kot norweski leśny?

Kot norweski leśny ma niesamowity, dostojny i dziki wygląd oraz cudowny, pełen emocji i miłości charakter. Nasze norwegi to członkowie rodziny i najbliżsi przyjaciele.

Jak zaczęła się nasza przygoda z kotami norweskimi leśnymi?

Pierwszą kotką, która z nami zamieszkała była Bella. Koteczkę dostrzegliśmy kilka miesięcy wcześniej w hodowli Leśne Futrzaki*PL i od razu się w niej zakochaliśmy! Urzekła nas jej cudowna ekspresja i niezwykły urok zaszyty w zielonych, migdałowych oczach. Kilka miesięcy później dołączyły do nas jeszcze dwie hodowlane kotki norweskie leśne Celesta i Emma. Obydwie, podobnie jak Bella, przyszły na świat w hodowli Leśne Futrzaki*PL. Kolejnym krokiem były narodziny niezapomnianego miotu A – postanowiliśmy wtedy, że Axis niebieska pręgowana księżniczka zostanie z nami na zawsze. Po dwóch latach i przeprowadzce zdecydowaliśmy, że dołączy do naszego stadka Monte Christo Zwycięzca Troli*PL, nasz pierwszy hodowlany kocur. Oczywiście, pieczę nad całym „stadkiem” trzyma Kotał, kastrat dachowiec, który od samego początku jest dowódcą i tylko małym kociakom pozwala wchodzić sobie na głowę. Kotała przygarnęliśmy ze schroniska w 2011 roku.

Gdzie jesteśmy zarejestrowani?

Hodowla kotów norweskich leśnych Z Ogrodu Lorien*PL jest zarejestrowana w Elitarnym Klubie Kota Rasowegobędącym członkiem Felis Polonia, która działa pod patronatem Federation Internationale Feline(WCC).

Wszystkie nasze koty hodowlane mają wielopokoleniowe, dokumentowane przez lata, rodowody, a to oznacza, że koty i kocięta z naszej hodowli są w 100% kotami norweskimi leśnymi.

Nasze kocięta norweskie leśne

Jeśli jesteście zainteresowani kociakiem norweskim leśnym z naszej hodowli:

Zapraszamy do zapoznania się z Warunkami kupna naszych kociąt norweskich leśnych.

Informacje na temat dostępnych kociąt norweskich leśnych znajdują się w zakładce Mamy kocięta.