Zestaw startowy dla kota Z Ogrodu Lorien*PL

Przed Wami krótki spis wszystkich niezbędnych akcesoriów, które warto kupić, zanim kot norweski leśny Z Ogrodu Lorien*PL pojawi się w Waszym domu. Dobry zestaw startowy dla kota to gwarancja tego, że kociak doskonale odnajdzie się w nowym domku!

Jedzenie

To, czym karmimy kota ma bardzo duży wpływ na długość życia i zdrowie naszego podopiecznego.

1. Żywienie kota BARF-em

Całym sercem popieramy Biologically Appropriate Raw Food, czyli dietę BARF. Najlepsze jakościowo mięsko, żółtka jaj,  tauryna, naturalne algi, drożdże browarnicze, krew, tran z wątroby dorsza, witamina e,  olej z łososia. Wszystko w odpowiednich proporcjach (polecamy barfny kalkulator) i z zaufanych źródeł. Warto też pamiętać, że dobre jakościowo mięsko dla człowieka różni się od mięsa dobrego jakościowo dla kotów – dla kotów kupujmy tłuste i żylaste – to jest dla nich najzdrowsze. Więcej na temat diety BARF można znaleźć na forum www.barfnyswiat.org oraz na grupie edukacyjnej na Facebooku – “Barf jest prosty”.

Kociaki z naszej hodowli uwielbiają barfne mieszanki, więc jeśli chcielibyście karmić tym kociaka, prosimy o kontakt. Zestaw startowy dla kota zostanie wtedy uzupełniony o suplementy, stworzymy wspólnie pierwsze przepisy na posiłki, zbilansujemy wszystko i wyjaśnimy co i jak.

2. Mokra karma dla kota

Zdarza się, że z różnych powodów nie chcemy karmić BARFEM. Alternatywą może być mokry pokarm kupowany w sklepach. Nie wybierajmy jednak Whiskasa i podobnych. Whiskas, Winston, Perfect Fit, Princess, Kitekat, Tomi, Dr. Clauder’s, Festil, Gourmet, Catessy, Versele-Laga, Coshida, Sheba, Simba, Jollycat, Animonda (Country Dinner), Felix, Vitakraft – TYMI KARMAMI NIE NALEŻY KARMIĆ KOTÓW. Składają się one z kiepskich jakościowo składników, zawartość mięsa jest w nich znikoma, są bogate jedynie w substancje wzmacniające smak i niezdrowe zapychacze i uzależniacze (dlatego koty tak chętnie je jedzą). Koty żywione tymi karmami będą otyłe, z matowym futrem, chore i nieszczęśliwe.

W naszej hodowli głównym pokarmem naszych kotów i kociąt jest barf, ale uczymy kociaki jedzenia dobrych puszek, na wypadek gdyby nowi właściciele nie mogli karmić barfem. Nasze kociaki jedzą puszki GranataPet Delicatessen, Feringa, CatzFinefood oraz Mac’s.

3. Woda

Nasze kociaki piją wodę zarówno z fontanny (poidełka) jak i ze zwykłych miseczek. Obojętne jest zatem to, w czym będziecie podawać im wodę. Ważne, żeby była czysta i świeża

4. Miseczki

Norwegom wszystko jedno, w czym jedzą 🙂 Nasze jedzą na swoich talerzach, bo tak jest jest im najwygodniej jeść (grupowo! :D), a nam najwygodniej zmywać.

Sprawy kuwetowe

U nas w domu kociaki korzystają z krytych kuwet. Są one najwygodniejsze – koty nie rozsypują żwirku, a nieprzyjemny zapach pozostaje zamknięty w środku.

1. Żwirek

Nasze kociaki umieją korzystać ze żwirku Golden Grey Master, Benek i Cat’s Best. Na pierwsze dni w nowym domu zalecamy kupno jednego z nich. Później będzie można zmienić żwirek wedle własnych preferencji, jednak w pierwszych dniach, kiedy kocię jest zestresowane, warto by miało żwirek taki jak w domu. Łatwiej będzie mu wtedy odnaleźć się w nowym środowisku.

Drapak

Dla norwegów istnieje jedna zasada odnośnie drapaków – im wyższy tym lepszy 😀 Polecamy drapaki ze strony www.drapaki.pl – są one najsolidniejszymi drapakami na rynku. Jest inwestycja na kilka lat – nie ma szans, że drapak rozwali się po 3 miesiącach. Drapaki Rufi są też bardzo stabilne, co ma niemałe znaczenie przy szalejących norwegach.

Jeśli nie chcecie kupować drapaka na całą ścianę – kupcie mniejszy i zaaranżujcie go jakoś ciekawie. Można wykorzystać do tego własne meble, ale i również meble dla kotów – www.szarydesing.pl. Półeczki od nich są fantastyczne 😀

Norwegi bawią się wszystkim. Piłeczkami, myszkami, kulkami z papieru, kradną z pudełka patyczki do uszu, uwielbiają tor do zabawy Catit. Niekwestionowanym hitem są wędki z piórkami.

Transport kota

Najpraktyczniejsze są transportery plastikowe – łatwo je umyć, kotu jest w nich wygodnie. Warto na samym początku kupić duży transporter – kociak może jeździć w zbyt dużym, a przecież niedługo urośnie.

Szelki i smycz

Norwegi mogą chodzić na spacery, ale tylko w szelkach i tylko przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Uwaga na psy i brudne trawniki!

Zestaw startowy dla kota – akcesoria pielęgnacyjne

Posiadając kota od czasu do czasu musimy pomóc mu w czynnościach higienicznych.

1. Cążki do pazurów

Nasze kociaki są przyzwyczajone do obcinania pazurów, dlatego warto kupić cążki, by nie musieć jeździć co chwilę do weterynarza na obcinanie.

2. Grzebień

Najlepszy jest zwykły metalowy, taki jak ten:

Grzebień dla kota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *